گالری تصاویر
پیوندهای مهم
برگزاری اولین همایش میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)

مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) 

با محوریت وحدت اسلامی

اولين كنفرانس وحدت زنان مسلمان همزمان با ميلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) با همكاري اتحاديه جهاني زنان مسلمان وابسته به مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ج.ا.ايران و با ابتكار مجمع اعلاي اهل بيت ساحل عاج در شهر ابيجان برگزار شد.

در اين مراسم كه با حضور بيش از ١٥٠٠ نفر از زنان و مردان شيعه، سني و محب اهل بيت، سفير و كاركنان سفارت ج.ا.ايران، رئيس جمعيت فرانكوفوني موسسه الغدير، امامان و ائمه جماعات و با شعار فاطمه زهرا(س) الگوي زنان مسلمان برگزار شد، سخنرانان به تبيين مباحثي همچون زندگي و سيره حضرت زهرا(س)، نقش و جايگاه ايشان در اسلام، وحدت ميان مسلمين و حقوق زن در اسلام پرداختند.

در اين مراسم شيخ امره سانگاره رئيس مجمع اعلاي اهل بيت ساحل عاج در سخناني به تاثير الگوي زندگاني حضرت فاطمه (س) در شكل گيري شخصيت زن به عنوان سنگ بناي خانواده و جامعه اسلامي اشاره و آن را عامل وحدت و اتحاد مسلمين خواند.

همچنين حجت الاسلام و المسلمين ملك احمدي مدير جامعه المصطفي نيز با ذكر احاديث نبي مكرم اسلام (ص)، امام علي (ع) و منابع اهل سنت پيرامون شخصيت حضرت زهرا (س) از اتحاديه جهاني زنان مسلمان و مجمع اعلاي اهل بيت ساحل عاج به دليل برگزاري اين همايش وحدت آفرين تقدير و تشكر نمود.

در اين مراسم گروه هاي مختلف فرهنگي به اجراي برنامه هاي متنوع شامل شعر، سرود و تئاتر با محوريت حضرت فاطمه زهرا (س) و جايگاه زن در اسلام پرداختند. در پايان اين مراسم جوايزي به زنان نخبه ساحل عاجي اهداء گرديد.
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران