گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > سفر مديركل آفريقا به كامرون


  چاپ        ارسال به دوست

سفر مديركل آفريقا به كامرون

سفر مديركل آفريقا به كامرون

مهدي آقاجعفري مديركل آفريقا در آخرين مقصد سفر منطقه اي به غرب آفريقا روز چهارشنبه در يائونده با ادوم گرگوم وزیر جهان اسلام کامرون دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار كه سفير اكروديته كشورمان در كامرون نيز حضور داشت، آقاجعفري ضمن تسليم دعوتنامه دکتر ظریف وزیر امور خارجه از وزير خارجه كامرون براي سفر به جمهوري اسلامي ايران، بر عزم و اراده كشورمان بر توسعه و تحكيم روابط با كامرون تاكيد كرد. 

مديركل آفريقا با برشمردن فرصت ها و ظرفيتهاي جمهوري اسلامي ايران در زمينه هاي مختلف اقتصادي، فناوري و صنعتي، تقويت حضور و مشاركت بخش خصوصي در روند گسترش همكاريهاي دو كشور را ضرورتي اجتناب ناپذير توصيف كرد.

در این دیدار وزير امور جهان اسلام كامرون با تشكر از دعوت وزير خارجه كشورمان از همتاي كامروني، به سفر خود به تهران جهت شركت در اجلاس وزراي خارجه عدم تعهد اشاره كرد و بر علاقمندي دولت كامرون به توسعه روابط با ايران تاكيد كرد. آقاي گرگوم در ادامه خواستار مشاركت شركتهاي ايراني در طرح های توسعه ای این کشور در حوزه های مختلف زیر بنایی گرديد.

در اين ديدار طرفين همچنين راههاي گسترش همكاري ها در زمينه هاي منطقه اي و بين المللي منجمله در حوزه مبارزه با تروريسم و افراط گرايي و نيز ارتقاي همكاري ها در مجامع بين المللي را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار دادند. 

در اين ديدار مدير كل آفريقاي وزارت خارجه و وزير جهان اسلام كامرون بر تلاش مشترك دو كشور در جهت تقويت وحدت جهان اسلام و افزايش سطح همكاري ها در سازمان همكاري اسلامي تاكيد كردند.

مدیر کل افریقا همچنين در ملاقات جداگانه با اقای فیلیکس امبایو دبیرکل وزارت خارجه اهم موضوعات روابط دوجانبه و بین المللی را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار دادند.

مديركل آفريقاي وزارت امورخارجه قبل از سفر به كامرون از سنگال، نيجريه و ساحل عاج نيز ديدار و با مقامات اين كشورها گفتگو كرده بود.


١٧:٠٥ - 1396/02/19    /    شماره : ٤٥٤١٦٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران