گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > افتتاح دهکده هشتمین دوره بازی های فرانکوفونی در ابیجان


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح دهکده هشتمین دوره بازی های فرانکوفونی در ابیجان

افتتاح دهکده هشتمین دوره بازی های فرانکوفونی در ابیجان

در مراسمی که روز چهارشنبه ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۷ (۲۷ تیرماه ۱۳۹۶) با حضور آقای "کابلان دنکان" معاون رئیس جمهور ساحل عاج، وزرای ورزش و تفریحات، فرهنگ و فرانکوفونی، وزیر مسئول بازیها نزد رئیس جمهور، مدیر سازمان بین المللی فرانکوفونی، سفرا، نمایندگان سازمان‌ های بین المللی و ... برگزار شد، دهکده هشتمین دوره بازیهای فرانکوفونی رسما افتتاح گرديد. 
در این مراسم معاون رئیس جمهور در سخنانی از برگزاری این بازیها در ابیجان به عنوان یک رویداد مهم در تقویم بازیهای فرانکوفونی یاد کرد و از مردم ساحل عاج خواست استقبال و پذیرائی گرمی از همه شرکت کنندگان داشته باشند. 
آقای "بوگره مامبه" وزیر مسئول بازیها نزد رئیس جمهور نیز در سخنانی ضمن عرض خوشامد به شرکت کنندگان گفت تمام اقدامات لازم برای برگزاری هرچه بهتر مسابقات انجام شده است. وی همچنین رئیس موسسه ملی جوانان و ورزش ها را بعنوان رئیس دهکده منصوب کرد. 
گفتنی است این دهکده در فضایی به مساحت ۱۷ هکتار شامل ۳۳ ساختمان، ۴۰۰۰ اتاق، چند سالن ورزشی، یک مرکز پزشکی و ... در منطقه مارکوری ابیجان ساخته شده است. 
قرار است هشتمين دوره بازيهاي فرانكوفوني از ۲۱ لغایت ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۷ برگزار شود. مراسم افتتاحیه اين بازيها با حضور چندین رئیس جمهور و نخست وزیر بعدازظهر روز جمعه ۲۱ژوئیه در استادیوم ورزشي هوفوئه بوانی برگزار مي گردد. 
در این دوره ۴۰۰۰ ورزشکار از ۸۴ کشور سازمان بین المللی فرانکوفونی شرکت خواهند داشت و پیش بینی می شود ۵۰۰ میلیون بیننده تلویزیونی نظاره گر این دوره از بازیها باشند.


دانلود فايل : photo_2017-07-28_17-26-52.jpg ( 87KB )


٢١:٥٢ - 1396/04/29    /    شماره : ٤٦٨٠٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران