گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > افتتاحیه هشتمین دوره بازی های فرانکوفونی در ابیجان


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاحیه هشتمین دوره بازی های فرانکوفونی در ابیجان

افتتاحیه هشتمین دوره بازی های فرانکوفونی در ابیجان

در مراسمی که روز جمعه ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۷ (۲۹ تیرماه ۱۳۹۶) با حضور آقای "الحسن واتارا "  رئیس جمهور ساحل عاج، رؤسای جمهور ماداگاسکار، نیجر، غنا، مالی، بورکینافاسو، توگو، دبیر کل سازمان بین المللی فرانکوفونی، نمایندگان کشورهای عضو، وزرا، سفرا و... در استادیوم فلیکس هوفوئه بوانی شهر ابيجان برگزار گرديد، هشتمین دوره بازیهای فرانکوفونی رسما آغاز شد.
در این مراسم رئیس جمهور ساحل عاج در سخنانی ضمن عرض خوشامدگويي به کلیه میهمانان، از حمایت های خانم ژان میکائیل دبیرکل سازمان فرانکوفونی برای آماده سازی بازیها قدردانی  کرد. آقای واتارا در ادامه افزود: " در جهانی که با چالشهای جدید روبروست و در آن نسل جوان بدنبال الگوست، بازیهای فرانکوفونی  یک چارچوب ویژه برای هزاران  جوان است تا این الگو و مدل را از طریق ورزش، هنر و فرهنگ نشان داده و برادری، همبستگی و تنوع را ارتقاء بخشد." رییس جمهور ساحل عاج در ادامه از سازمان فرانکوفونی بعنوان یک قدرت سیاسی، فرهنگی و اجتماعی با منافع زیاد نام برد و ابراز امیدواری کرد کشورهای عضو بتوانند از مزایای این سازمان بخوبی بهره ببرند. 
خانم ژان ميكائيل دبيركل سازمان فرانكوفوني نيز طي سخناني با تشكر از ميزباني ساحل عاج برگزاري اين بازيها را گامي در جهت تقويت همبستگي و نزديكي ميان كشورهاي عضو دانست. 
در ادامه اين مراسم ورزشكاران و تيم هاي كشورهاي شركت كننده رژه رفتند. 
در این دوره از بازیها که تا۳۰ ژوئیه ادامه دارد ۴۰۰۰ ورزشکار از ۸۴ کشور سازمان بین المللی فرانکوفونی شرکت خواهند داشت و پیش بینی می شود ۵۰۰ میلیون بیننده تلویزیونی نظاره گر این دوره از بازیها باشند.


٢١:٥٤ - 1396/05/01    /    شماره : ٤٦٨٠٣٥    /    تعداد نمایش : ٥١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران