گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > ديدار رئيس سناي كامرون با رئيس مجلس شوراي اسلامي


  چاپ        ارسال به دوست

ديدار رئيس سناي كامرون با رئيس مجلس شوراي اسلامي

ديدار رئيس سناي كامرون با رئيس مجلس شوراي اسلامي

آقاي دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (یکشنبه ١٥ مردادماه) با آقاي مارسل نیات انجیفنجی رئیس مجلس سنای کامرون دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار آقاي دکتر لاریجانی با اشاره به روابط دوستانه و گسترده ایران و کامرون گفت: همکاری با کشورهای آفریقایی جزء اولويت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی محسوب می شود و ما علاقمند به همکاری در حوزه های مختلف از جمله حوزه هاي صنعت، معدن، داروسازی و صنایع غذایی هستیم.
رئيس مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: شرکت های باتجربه و خوبی در ایران برای اجرای پروژه های زیرساختی و جاده سازی وجود دارد و کشور کامرون می تواند از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کند.
وی گفت: خوشبختانه بعد از توافق هسته ای زمینه های مثبتي برای فعالیت شرکت های ایرانی به وجود آمده که از این ظرفیت ها باید به خوبی استفاده کرد.
در ادامه این دیدار آقاي مارسل نیات انجیفنجی رئیس مجلس سنای کامرون بر لزوم گسترش روابط و افزايش همکاری های ایران و کامرون تاکید کرد و گفت: کشور کامرون جایگاه مهم و برجسته ای در قاره آفریقا دارد و با توجه به ظرفیت هاي موجود، گسترش روابط و همکاری ها میان دو کشور مهم و ضروری است.
وی با بیان اینکه کشور کامرون به تجارب جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف به ویژه بخش های اقتصادی و صنعتی نیاز دارد، افزود: دو کشور باید درجهت ارتقاء سطح روابط و تعاملات گام بردارند.
رئيس سناي كامرون با اشاره به فعالیت گروه های تروریستی از جمله بوکوحرام در منطقه آفریقا گفت: این گروه تروریستی مشکلات امنیتی و همچنین معضلات اقتصادی را برای منطقه ایجاد کرده است و ما خواهان همکاری های کشورهای دوست برای مقابله با این پدیده هستیم.


١٥:٥٧ - 1396/05/15    /    شماره : ٤٧٠١٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٨٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران